Havaalanı Çizgisi

Havaalanı Çizgisi

Erka Trafik tarafından tasarlanan havaalanı çizgisi; havaalanlarındaki trafiğin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu çizgiler, havaalanı tasarım esası doğrultusunda çizilmektedir. 
Havaalanı çizgileri;

  • ♦ Taxi yolları,
  • ♦ Pist çizgileri,
  • ♦ Çeşitli yönlendirme ve işaretlemeler,
  • ♦ Uçak park yerlerindeki gerekli uyarılar şeklinde sıralanabilir. 

Havaalanı çizgileri, tüm dünyada kabul gören standartlarla yapılmaktadır. Havaalanı çizgileri sayesinde; üstlerdeki hava aracı trafikleri, sivil havacılık sahaları ve havalimanlarının trafiği düzenlenmektedir. Havaalanı çizgileriyle aslında güvenlik koridoru oluşturulmuş oluyor. Uçakların iniş ve kalkış noktalarını belirten unsurlar, havaalanı çizgileridir. Ayrıca uçakların bekleme alanları da havaalanı çizgileriyle belli olmaktadır. Pilotların en önemli yardımcılarından olduğunu söyleyebiliriz. Havaalanı yolcu trafiğini düzenleyerek, ortaya çıkabilecek tüm karmaşıkları yok etmektedir. 

Havaalanı Çizgileri Kısa Sürede Hizmetinizde
Dayanıklı boyalarla tasarlanan havaalanı çizgileri, uçakların iniş ve kalkışlarında tüm tehlikeleri ortadan kaldırmaktadır. Havaalanı çizgileri; yakıt ikmali, yük alma- boşaltma, bakım ve park gibi işlemlerin doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda uçağa yolcuların güvenli şekilde binip, inmesini de sağlamaktadır.
Havalimanı çizgileri, kaplama uygulamasıyla gerçekleşmektedir. Havaalanı çizgileri oluşturulurken; tüm hava koşulları ele alınmıştır. Örneğin, karlı havalarda çizgiler görünecek şekilde tasarlanmıştır. Havalimanı çizgileri; özel sembollerle çizilmiştir. Taksi çizgileri, yol ve otopark çizgileri havaalanı çizgilerini oluşturmaktadır. Havaalanları için önem arz eden bu çizgileri çok kısa sürede tasarlıyoruz. Havaalanı çizgilerini zemine uyguladıktan sonra ortalama 1 saat gibi sürede alan kullanıma açılabiliyor.  

1