Otopark Duvar Ve Kolon Uygulamaları

Otopark Duvar Ve Kolon Uygulamaları

Erka Trafik; otopark gibi alanlarda insan ve araçların güvenliğini sağlayacak trafik ikaz işaretlerini yapmaktadır. Firmamız otopark duvar ve kolon uygulamaları hizmetleriyle hem kamusal hem de özel alanlarda düzeni sağlamaktadır. 
Otoparklarda trafik düzenini sağlamak ve kazaları engellemek için kolon uygulamalarından yararlanılmaktadır. Otopark duvar ve kolonlar doğru tasarlandığı takdirde araç güvenliği de sağlanmış olacak. Araçların kolayca bulunabilmesinde önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Otopark içerisinde araç sahipleri araçlarını nereye park ettiklerini duvar ve kolon uygulamalarından yararlanarak bulurlar. O nedenle otopark duvar ve kolonlarına; kodlama, kuşak, çavuş tarama, zebra tarama ve solventli kolon boyama uygulamaları yapılmaktadır. 
Otopark Duvar ve Kolon Boyama Uygulamaları
Otopark boyama şablonu araç sahiplerinin dikkatini toparlayacak şekilde belirlenir. Otoparkta araç ve insan güvenliğini sağlayan duvar ile kolon uygulamaları;

  • ♦ Kodlama; kapalı alan ve araç güvenliğini sağlamaktadır.
  • ♦ Kuşak boyama; duvarlara ve kolonlara uygulanan boyamadır. Duvar ve kolonlarda oluşabilecek hasarları önler.
  • ♦ Solventli kolon boyama; otoparklardaki zemin kaplama ile park yeri çizgilerini ve işaretlerini tasarlamaktadır. 
  • ♦ Çavuş tarama; kolonları ve duvarları estetik bir görünüme kavuşturur. Konum bilgileri ile numaralandırma sistemini içermektedir. 
  • ♦ Zebra tarama; kapaklı otoparkların çift yönlü olanlarında karşımıza çıkan bir boyama sistemi diyebiliriz. 

Otopark duvar ve kolon uygulamaları; otopark içi kaldırım çizgileri, yönlendirme okları, zemin çizgileri ile zemin yazılarından oluşmuştur. Aynı zamanda yaya yürüyüş yolları da bulunmaktadır. 

1