Yaya Geçitleri ve İkaz Uygulamaları

Yaya Geçitleri ve İkaz Uygulamaları

Erka Trafik hizmetlerimiz kapsamında yaya geçitleri ve ikaz uygulamaları tasarlıyoruz. Yayaların güvenliği için bahsettiğimiz uygulamaların önemi çok büyüktür. 
Hem yaya geçitleri hem de ikaz uygulamaları sayesinde araç kullanıcıları, sürücüleri kolayca fark edebilir. Yaya geçitleri tam olarak; taşıtların olduğu yol üzerinden yayaların güvenli olarak geçmesini sağlamaktadır. Yaya geçitleri, trafik işaretleriyle donatılmış olmalarıyla dikkat çekmektedir. Yaya geçitlerinin olduğu alanlardan araç sürücüleri çok dikkatli geçmek zorundadır. Özellikle yaya geçitleri bulunan alandan yavaş geçilmesi büyük önem arz ediyor. Yaya geçitlerinin ne anlama geldiğini yayalarında çok iyi bilmesi gerekiyor. 
Yaya Geçitleri ve İkaz Uygulamaları Özellikleri
Yaya geçitleri ve ikaz uygulamaları ile trafikte güvenli alan oluşturma amaçlanmıştır. Bahsettiğimiz bu uygulamalarla; trafikte yayalar ve araç sürücüleri nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini bilirler. Yaya geçitlerine ve ikaz uygulamalarına uyulduğu takdirde kazaların önüne de geçilmiş olacak. Bu uygulamaları, bilgilendirici materyaller olarak da adlandırabiliriz. 
Araç sürücülerinin yayaların olduğu yerlerde hızlarını azaltmaları gerekiyor. İkaz uygulamalarıysa, araçların ve yayaların yani trafiği oluşturan tüm ögelerin uyması gereken noktaları belirtmektedir. Her iki unsurda, trafikte kazaları engellemede önemli rol oynuyor. İkaz uygulamalarına bakarak sürücüler trafikte ona göre yol alırlar. Aynı şekilde yaylar içinde ikaz uygulamaları mevcuttur. Yayalarda ikaz uygulamalarına bakarak hareket etmelidir. Dünyanın birçok yerinde trafikte güvenli alan oluşturma adına bahsettiğimiz bu uygulamalardan yararlanılmaktadır. 
 

1