Otopark Çizgileri

Otopark Çizgileri

Erka Trafik, günlük yaşantınızda sık sık karşınıza çıkan otopark çizgileri tasarımlarını yapmaktadır. Firmamız tarafından tasarlanan otopark çizgileri sayesinde park etme işlemini güvenli şekilde gerçekleştirebileceksiniz.
Otopark çizgileri, otoparkın içerisindeki düzeni sağlamasıyla bilinmektedir. Trafik düzenleyici olarak da adlandırma mümkündür. Trafiğin yoğun aktığı alanlarda düzenli alanı oluşturmakla görevlidirler. Otopark çizgileri, otoparklardaki trafik mühendislik ilkeleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Otopark çizgilerini oluştururken hem dünyadaki hem de Türkiye’deki yönetmelikleri ele alıyoruz. Otopark çizgilerinin profesyonelce olması için alanın ilk olarak projelendirilmesi gerekiyor. Otopark alanı standart hale getirildikten sonra çizim işlemine başlıyoruz. 
Otopark Çizgisi Nasıl Projelendirilir?
Otopark çizgileri ölçüleri başta olmak üzere pek unsurun öncelikle projelendirilmesi gerekiyor. AVM, havalimanı, büyük konut gibi pek çok projede mutlaka otopark trafik düzenlemesinin yapılması gerekiyor. Otopark çizgileri;

  • ♦ Kauçuk hız kesiciler,
  • ♦ Metal araç park stoperleri,
  • ♦ Trafik levhaları,
  • ♦ Duvar taramaları,
  • ♦ Kolon taramaları,
  • ♦ Delinatör gibi pek çok unsurun değerlendirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. 

Yukarıda belirttiğimiz AVM, büyük konut ve havalimanı gibi alanların kurumsal kimliğe kavuşması açısından otopark dizaynı da çok önemlidir. Otopark dizaynında önemli olan nokta, trafik akışının düzenlenmesidir. Tüm araç sürücülerinin sağlıklı bir şekilde araçlarını park etmesi büyük önem taşıyor. Firmamız otopark çizgisi oluştururken, uygulanacak olan alanın durumunu ön planda tutuyor. Siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda otopark çizgilerini tasarlıyoruz. Kaliteli hizmet ve uzman personellerimizle daima hizmetinizde olmaktan büyük onur duyuyoruz.

1