1 kg Epoksi ile Kaç m2 Zemin Kaplanır

1 kg Epoksi ile Kaç m2 Zemin Kaplanır

Ankara epoksi zemin kaplama hizmetleri için Erka Trafik ile iletişime geçerek kaliteli hizmet alabilirsiniz. Günümüzde popüler zemin kaplama türlerinin başında epoksi geliyor. Epoksi, kimyasal reçine türü olarak biliniyor. Zemine likit şeklinde uygulanmaktadır. Epoksi farklı farklı renklerde üretilmektedir. Antibakteriyel özellikli epoksi, kolayca temizlenebiliyor. Bu sebeple de çok sık tercih ediliyor.

Epoksi zemin kaplama içerisinde 3D Crystal malzeme yer alıyor. 3D Crystal malzemelerin sayesinde zemin uzun süre canlı kalır. 3D Crystal’den yararlanarak deniz gibi görünen bir zemin elde etmeniz mümkün. Epoksi zemin kaplama uygulamaları sayesinde alan estetik bir görünüme kavuşur.

 

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

 

Kusursuz, zarif ve pürüzsüz bir görüntü sunan epoksi zemin kaplama çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Şeffaf epoksi zemin kaplama
  • Coating epoksi zemin kaplama
  • Mortar epoksi zemin kaplama
  • Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama

Şeffaf epoksi zemin kaplama, isminden de anlaşılacağı üzere şeffaftır. Şeffaf olduğundan dolayı da mekanların atmosferini derinleştirir. Şık ve estetik yapısı sayesinde iç mekanları daha zarif gösterir. Şeffaf epoksi zemin kaplamalar aynı zamanda hem ince hem de dayanıklı yapıdan da oluşuyor. Bundan dolayı da daha kolay temizlenirler.

Coating epoksi zemin kaplama, ince yapıdan oluşuyor. İnce yapısı sayesinde de kolayca temizlenir. Kir tutmadığından dolayı okul, hastane vb. yerlerde çok rahat kullanılabilir. Mortar epoksi zemin kaplama, çok dayanıklıdır. Su geçirmez yapıya sahip olan mortar epoksi zemin kaplama, ağır yükleri de çok rahat kaldırabiliyor. Fabrika, otopark gibi yerlerde çok rahat kullanılabiliyor. Uygulamanın arkasından ortalama 1 hafta sonra alan kullanıma açılıyor. Çok katmanlı olan mortar epoksi zemin kaplama, hasarlı zeminlerin kaplanmasında da etkin rol oynuyor.

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama, kaymaz yapısıyla dikkat çekiyor. Dayanıklı yapısı olduğu için fabrika, otopark gibi alanlarda çok rahat kullanılıyor. Bu epoksi zemin kaplama ismini pütürlü yapısından alıyor. Zeminin kaplanmasının ardından silindir yardımıyla üzerinden geçilir. Böylelikle portakal kabuğu görüntüsüne sahip olmuş olur. Pütürlü görüntü oluşturmanın amacı, zeminin kayganlığını azaltmaktan kaynaklanıyor. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplamanın kokusu yoktur.

 

Epoksi Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

 

Erka Trafik tarafından uygulanan Ankara epoksi zemin kaplama çok dayanıklıdır. 1 kg epoksiyle 3 m2 normal zemin kaplanabilir. Ayrıca 1 kg epoksi ile 2 m2 portakal kabuğu epoksi zemin kaplamada yapılabiliyor. Aynı şekilde 1 kg epoksiyle 2 m2 multilayer düz sistem zeminde kaplanabiliyor.

Epoksi zemin kaplama, dayanıklı yapıya sahip olduğu için çok geniş alanda kullanılabilir. Çok yönlü ve uygun fiyatlı olması da kullanım alanını genişletmiştir. Kullanım ömrü uzun olduğu için yıllarca yüzeyde kalabilir. Anti-mikrobiyal katkı maddelerinden oluşması ve kaymayan yapısı sayesinde de kullanım alanı çok geniştir. Epoksi zemin kaplama yapılan yerler hem yaya hem de makine trafiğine çok uygundur.

Epoksi ürünleri, kaplandıkları alanda izolasyon sağlarlar. Bu durumda epoksinin kullanışlılığını artırıyor. Laminant, ahşap vb. zemin kaplama türlerine kıyasla çok dayanıklıdır. Çünkü onlar gibi zaman içerisinde soyulmaz. Aşırı sıcağa dayanıklı olması ve hızlı kuruması da önemli bir avantajdır. Epoksi kaplamalı zeminlerin kayganlığı azaltılmıştır. Kayganlık azaltıldığı için daha güvenli bir alan haline gelir. Kokusuz olan epoksi maddeler yağ vb. sıvılara çok uzun süre dayanırlar. Atık oluşturmadığı için çevre dostu olarak da ifade edilebilir. Düşük maliyetli olduğu içinde herkes kolayca yaptırabilir.

Epoksi malzemelerinin ısı, kimyasal ve elektriğe dayanıklı olması için sertleştirici kürle reçinenin çok iyi ayarlanması gerekiyor. Özellikle bu ayarlamalar, mekanik mukavemetin yükseltilmesi için çok önemlidir. Epoksiyle zemin kaplama işi birtakım teknik özelliklerden oluşuyor. Bundan dolayı Ankara epoksi zemin kaplama hizmetleri için Erka Trafik gibi profesyonel firmalarla çalışmanızı öneriyoruz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

1 kg epoksi ile kaç m2 zemin kaplanır konusuyla ilgili sıkça sorulan sorularla cevapları şöyle sıralanabilir:

 

  1. Epoksi Zemin Kaplama 20 kg Kaç m2 Yer Yapar?

20 kg’lık bir kovadan oluşan epoksiyle yaklaşık 85 m2’lik alan kaplanabilir.

 

  1. Epoksi Kaç Kat Uygulanır?

Epoksinin kaç kat uygulanacağı tamamen zeminin durumuyla alakalıdır.

 

  1. Epoksi Zemin Kaplama Ne Kadar Sürede Kurur?

Epoksi zemin kaplama tam olarak 24 saatte kurur.

1