Epoksi Yol Çizgi Boyası

Epoksi Yol Çizgi Boyası

Epoksi yol çizgi boyası birçok yönüyle avantajlı bir boya türüdür. Yağışlı ve soğuk havalara karşı dayanıklılığın yanında güneşin olumsuz etkilerine karşı da yüksek direnç gösterir. Epoksi başta olmak üzere asfalt, fayans ve parke olmak üzere her yüzeye rahatlıkla uygulanabilir. Açık ya da kapalı alanlara uygulanabilme özelliğindeki boya türü, diğer boyalara karşı daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kullanım alanı hayli geniş olmakla birlikte asfaltlardan otoparklara, futbol sahalarından pazar yerlerine kadar birçok alanda uygulanmaktadır. Epoksi yol çizgi boyası uzun süre yapısal özelliklerini korur, hava koşullarından dolayı üzerinde erime ya da kırılma gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmaz. 

Epoksi yol çizgi boya özellikleri sayesinde ağırlık kaldırabilir yapıdadır. Üzerinden çok yüklü araçlar da geçse deformasyona uğramaz, ilk günkü yapısını korur. Bu nedenle trafiğin yoğun olduğu alanlarda en çok kullanılan boya türüdür. 

Epoksi Yol Çizgi Boya Uygulaması

Epoksi yol çizgi boya uygulaması zeminin yapısına göre gerçekleştirilir. Uygulama için zeminin kumlu ya da kırık olmaması gerekmekte. Öncelikle epoksi yol çizgisi çekilecek yerler iyice temizlenir, kumundan arındırılır. Varsa bozukluklar onarılır. Yol çizgisi uygulaması için yolun durumuna göre plan oluşturulur. Çizgi çekilecek alan belirlenerek kenar kısımlara bant yapıştırılır. Bu sayede çizgi düzgün şekilde çekilebilecektir. Sonrasında rulo yardımıyla epoksi boya istenen renkte olmak üzere alana uygulanır. Bantlar çıkarılır, varsa sıçrayan damlalar temizlenir ve boya kurumaya bırakılır. Bant epoksi yol çizgi boya uygulaması yapıldıktan sonra hemen sökülür çünkü kuruduğunda çıkarmak çok zor olacaktır. 

Epoksi Yol Çizgi Boyası Yapan Firmalar

Epoksi yol çizgi boya için alanında uzman firmalar tercih edilmelidir. Çizgilerin müşterilerine uygun renklerde ve düzgün şekilde çekilmesi, dayanıklı ve her zaman canlılığını koruyacak özellikte olması gibi noktalar, profesyonel firmaların ideal çözümleriyle mümkündür. Erka Trafik çalışanları, epoksi yol çizgi boyası uygulama için malzeme kalitesine ek usta işçilikle cevap veriyor. Epoksi yol çizgi işlemlerinde verilen işi zamanında ve beklentilere uygun şekilde teslim ederek her zaman en iyi çözümleri sunmak gibi büyük bir avantaj sağlıyor.

Epoksi Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Epoksi boyalar, trafiğin yoğun olduğu yerlerde aşındırıcı etkilere en yüksek seviyede dayanıklılık gösterir. Epoksi yol çizgi boyası renk kartelası açısından da oldukça zengindir. Bu sayede farklı zeminler için istenen renkte seçim yapma imkanı vardır. Epoksi yol çizgi boyası fiyatları belirlenirken uygulama yapılacak alanın genişliği ve hangi tür boyanın kullanılacağı belirleyici etkenlerdir. Otoparklarda ve trafikte genel olarak sarı renkli boya kullanılır. Hizmet talebi durumunda öncelikle ekibimiz uygulama yapılacak alanı inceler. Sonrasında uygulama için plan oluşturulur. Malzeme ve işçilik kalitesinin de hesaplanmasıyla fiyat bilgisi çıkarılır. Hizmet kalitesine göre kat kat ekonomik fiyatlarla epoksi yol çizgi boyası desteği almak için ekibimiz, her daim taleplerinizi beklemekte!

1