Ankara Asfalt Çizgi Boyası

Ankara Asfalt Çizgi Boyası

Ankara Asfalt çizgi boyası günümüzde, belirli kriterler dahilinde karayollarında işaretleme yapmak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Uygulanma amacı trafiği düzenlemektir. Asfalt çizgi boya uygulaması ile yolu kullanan araç ve yayalara rehberlik edilmesi, yasak ve kısıtlamaların belirtilmesi hedeflenir. Maliyeti ve kullanım amacına göre asfalt çizgi boyası konusunda farklı çözümler sunulur. Tek kompenantlı, çift kompenantlı, termoplastik ve su bazlı olmak üzere farklı türleri bulunan asfalt çizgi boyası, kullanım alanı ve amacına göre uygun olan türü seçilerek uygulanır. Gerekli hallerde bu boya türüyle asfalt üzerine sembol ve çeşitli figür uygulamaları da yapılabilir. 

Asfalt Çizgi Boyası Uygulama

Ankara Asfalt çizgi boyası uygulama için öncelikle kaliteli ürün seçimi yapılmalıdır. Yüksek kaliteli boyaların dayanıklılığı daha yüksek olup olumsuz koşullardan etkilenmeden uzun yıllar konforlu şekilde kullanımı mümkün olur. Ancak boyanın dayanıklılığının ürün kalitesi kadar uygulama uzmanlığı ile de alakası vardır. Asfalt çizgi boyası uygulanmadan önce zemin düzeltilir, kum, mıcır varsa temizlenir. Bozuk alanlarda onarılıp doldurulduktan sonra asfalt çizgi boya uygulaması yapılır. Asfalt, beton, kaldırım ve otoparkların işaretlenmesinde yaygın olarak kullanılır. 

Ankara Asfalt çizgi boyası tüm asfalt alanlara fırça, pistole ya da rulo kullanılarak kolay şekilde uygulanabilir. En büyük özelliği, maksimum esneklik ve yüksek aşınma direnci göstermesidir. Bu sayede de uzun süre dayanıklı şekilde kullanılabilir. Kimyasallara ve tuzlu sulara karşı yüksek direnciyle ön plana çıkan boya türü, gece görüşünü daha da kolaylaştırmak için aydınlanma faktörü en üst limitte olacak şekilde geliştirilmiştir. 

Adı asfalt boyası olsa da aslında kullanım alanı hayli geniştir. Mozaik ve beton yüzeylerde, bordür taşlarının boyanmasında, alışveriş merkezlerinde, sitelerde ve yol çizgi işaretlemesinde olmak üzere birçok alanda kullanıldığını görmekteyiz. 

Profesyonel Asfalt Çizgi Boyası Uygulama

Eğer bir alanda sürtünmeye ve yıpranmaya karşı dayanıklı bir boya türüne ihtiyaç duyuluyorsa orada asfalt çizgi boyası kullanılabilir demektir. Uygulaması, tinerle inceltilerek yapılır. Aslında inceltilmesine gerek olmayan boyalar sınıfındadır ancak tinerle karıştırıldığında daha kolay uygulanabilir. Bu da tabi ki uygulamada profesyonellik gerektirir. Profesyonel asfalt çizgi boya uygulaması rüzgarsız ve sıcak havalarda yapılır. Genelde 20 derece civarındaki sıcaklıklar, uygulama için ideal sıcaklık derecesidir. Bu sıcaklık derecesinde profesyonelce yapılan uygulama sonucunda asfalt çizgi boyası 15-20 dakika gibi bir süre içerisinde kurur. 

Ankara Asfalt çizgi boya uygulaması genelde küçük makinelerle püskürtme tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Uygulama ve kuruma süresi toplamda 30 dakika gibi kısa bir süredir. Kuruma süresi sonunda yol trafiğe açılarak asfalt çizgi boya uygulaması amacına uygun şekilde kullanılabilir. Birçok alanda kullanıma uygun özellikteki boyadan maksimum performans alabilmek için asfalt yüzeylerde kullanımı daha çok tavsiye edilmektedir. Sürtünmeye karşı dayanıklı, aşınma yapmayan, çabuk kuruyan, hızlı yapışan ve renk değişimi yaşanmayan asfalt çizgi boya uygulama hizmeti için Erka Trafik olarak bizi tercih edebiblirsiniz.

1