Akrilik Yol Çizgi Boyası

Akrilik Yol Çizgi Boyası

Karayolları üzerinde trafiği düzenlemek ve güvenliği sağlamak amacıyla çizgiler bulunur. Ancak bu çizgiler, hava koşullarından ve yoğun kullanımdan etkilenmeyecek özel bileşenli boyalardan yapılır. Özellikle kışın yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşulları ile araçların bu çizgilere zarar vermemesi gerekir. Asfalt üzerine uygulama yapılacak özellikteki yol çizgi boyaları, yüksek mukavemetli olmalıdır. Akrilik yol çizgi boyası, dayanıklılık ve kalite konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacak içerikte geliştirilmiştir. Soğuk şekilde uygulanan bu boya türü, çok çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Yani çok kalın da sürülse kısa bir süre içinde kuruyup kullanıma hazır hale gelir. 

Yağmur, kar, güneş ve rüzgar olmak üzere bütün hava şartlarına uygun şekilde geliştirilen akrilik yol çizgi boyası, uygulandığı alanda rengi değişmez. Mazot ve yağ da, akrilik yol boyası üzerinde olumsuz bir etki oluşturmaz.

Akrilik Yol Çizgi Boyası Özellikleri

Akrilik yol çizgi boyası asfalt yüzeyleri işaretlemede yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte epoksi ve beton kaplı yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir. Fırçayla basit şekilde sürülebilir. Akrilik yol çizgi boyaları, esnek özellikli boyalar sınıfındadır. Bu nedenle yapışma özelliği maksimum seviyededir. Aşınmaya karşı da dirençli bir boya türü olduğu için yol işaretleme konusunda çok fazla tercih edilmektedir. 

Akrilik yol çizgi boyası özellikleri dolayısıyla muadillerine karşı bir adım öndedir. Çeşitli kimyasallara, yağa, mazota, tuzlu sulara ve daha birçok olumsuz etkiye karşı yüksek direnç göstermesi bunun temel sebebidir. Hızlı bir şekilde kuruması da ekstra avantajıdır. Bu özellikleri dolayısıyla uygulama yapılan otoyollarda trafiği minimum seviyede etkiler. Akrilik yol çizgi boyası, rengi sayesinde gece karanlığında çok rahat farkedilebilecek özelliktedir. Aydınlanma yapısı aşırı yüksektir. Bu boya türünün uygulanması için tinerle inceltilmesi de gerekmez. Rulo fırça ya da sprey şekilde kısa bir sürede uygulanabilmektedir. Uygulandıktan sonra 15 dakika gibi kısa bir sürede kurur ve verimli şekilde kullanıma hazır hale gelir. 

Akrilik Yol Çizgi Boyası Kullanım Alanları

Akrilik yol çizgi boyası kullanım alanları tüm asfalt, beton ve epoksi kaplı yüzeylerdir. Çok hızlı yapışma, yüksek direnç, aşınmaya karşı dirençliliğiyle ön plana çıkan akrilik yol çizgi boyası en çok karayollarında işaretleme yapmak amaçlı kullanılır. Bununla birlikte yaya geçitlerinden tenis kortlarına, basket sahalarından hava alanları ve kaldırımlara kadar birçok alanın işaretlendirilmesinde akrilik çizgi boyası kullanılır. Kullanım alanının geniş olmasının sebebi, kauçuk içerikli boya türlerine göre daha dayanıklı olmasıdır.

Akrilik yol çizgi boya uygulamaları yapılırken, boyanın kalitesi, uygulama yapan ekibin tecrübe ve mesleki bilgisi de önem taşımaktadır. Erka Trafik olarak tüm yol çizgi boya uygulamalarında olduğu gibi akrilik çizgi boyası uygulamalarında da birinci sınıf malzeme ve profesyonel ekiple yanınızdayız! En kaliteli bileşenlerden oluşan boya türünü, istenen yüzeylere ustalıkla uygulayarak fonksiyonel şekilde kullanıma sunuyoruz. Akrilik yol çizgi boyası hakkında hizmet ve fiyat bilgisi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

1