Ankara Otopark Boyama

Ankara Otopark Boyama

Erka Trafik, Ankara otopark boyama konusunda müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmalar yapıyor. Ankara yol çizgi firmaları arasında otopark boyama çalışmalarıyla dikkat çeken bir firma olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara otopark boyama işlemlerini firmamız dünya standartlarına göre yapmaktadır. Otoparklarda duvar ve kolonların mutlaka boyanması gerekiyor. Firmamız kolon ve duvarların boyanmasının yanı sıra açık-kapalı otopark çizgilerinin dizaynını da yapıyor. Erka Trafik daima işinde uzman kişilerle çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan firmamız kaliteli boya ve malzemeler kullanıyor. Açık ve kapalı otopark çizgilerinin dizayn edileceği yüzeyin özelliği ile kullanım amaçları doğrultusunda boya türü seçilir. Açık otoparklarda kolon ve duvar olmadığı için boyama işlemi kapalılardaki gibi yapılmaz.

Ankara Otopark Boyama Hizmetlerimiz

Erka Trafik; kapalı otoparklarda duvar, kolon ve çizgilerin boyamasını yapıyor. Açık otoparklardaysa giriş-çıkış gibi kuralları belirten çizgileri tasarlıyor.

Kapalı Otopark Duvar Boyama

Ankara otopark boyama işlemleri; kapalı otoparkların duvarlarına uygulanmaktadır. Kapalı otoparklarda duvarların boyanması çok önemlidir. Kapalı otoparkların duvarları belirli yüksekliğe kadar mutlaka boyanmalıdır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tamamı da boyanabiliyor. Otoparkların duvar boyaları;

  • Akrilik yol çizgi boyası,
  • Çift-tek kompenantlı yol çizgi boyaları,
  • Soğuk yol çizgi boyaları,
  • Epoksi boyalar,
  • Termoplastik yol çizgi boya türlerinden oluşmaktadır.

Otoparkların duvarlarını boyarken; fırça, makine ve rulolar kullanıyoruz. Kapalı otopark bitiş duvarları üzerine reflektör ile yansıtıcı ürünler yerleştiriyoruz. Böylelikle oluşması muhtemel kazalarında önüne geçmiş oluyoruz. Otopark boyama işlemlerinde kullandığımız boya renkleri; sarı-siyah ya da sadece sarıdır. Bu renklerin kullanılmasının nedeni sürücülerin dikkatini çekip, nasıl davranacaklarını göstermektedir. Hangi tarafa yönelmeleri gerektiğini sürücüler duvar boyaları sayesinde öğrenirler.

Kapalı Otopark Kolon Boyama

Ankara otopark boyama olarak; otoparklardaki giriş, çıkış kısacası parkın tamamının düzenini sağlıyoruz. Kapalı otoparklarda kaliteli, güvenli alan oluşturmak adına kolonlar çok önemlidir. Araçların otoparklara düzgün şekilde park edilmesini sağlayan etkenlerin başında geliyor. Aynı zamanda kolonlar arabaların nereye park edildiğini gösteren uygulamalardır. Kolonlar boyanarak belirleyicilikleri daha çok belli oluyor. Kolonların üzerinin boyanması ve sayılar verilmesi otoparkın düzenini sağlıyor.

Ankara Otopark Çizgi Boyama

Otopark çizgi boyama uygulamaları hem kapalı hem de açık otoparklarda uygulanmaktadır. Çift kompenantlı, akrilik esaslı ve tek kompanantlı soğuk boya türleriyle otoparkların zeminlerine işaretleme yapılmaktadır. Otopark çizgileri, araçların ölçüleri doğrultusunda dizayn edilir.

Açık ve kapalı otoparklarda yer alan çizgiler;

  • Giriş ve çıkışları,
  • Çarşı giriş alanı çizgileri,
  • Azami hız göstergelerini,
  • Park yerlerindeki simetrilerini belirliyor.

Otopark çizgileri; çok kattan oluşan otoparkları kullanışlı hale getiriyor. Yüksek katlı alışveriş merkezleri ve iş kulelerinin otoparklarında çok kullanılmaktadır. Ankara otopark boyama hizmetlerimiz içinde yer alan işaretleme çizgileri, dayanıklıdır. Çizgilerin boyası aşınmalara karşı çok dirençlidir. Çizgi boyaların en önemli özelliği zeminden çıkmamasıdır.

1