Ankara Yol Çizgi Boyası

Ankara Yol Çizgi Boyası

Ankara yol çizgi boyası yol, kaldırım, otopark, yaya geçidi ve bu gibi alanların işaretlendirilmesi için geliştirilmiş performansı yüksek özel içerikli boyalardır. Bu boyaların temel özelliği yüksek yapışma gücüne sahip olmasıdır. Ayrıca hızlı kuruma ve aşınmaya, sürtünmeye karşı dayanıklılık gösterme gibi avantajlı bir özelliği de vardır. Yol çizgi boyaları sarı, beyaz, gri ve siyah gibi standart renklerden oluşur. Beton ve asfalt yollarda işaretlendirme yapmak amacıyla kullanılır. Ununla birlikte otopark, yaya geçidi ve durak gibi alanlarda bilgilendirici işaretlemeler yapmak için de yol çizgi boyası çeşitleri tercih edilir. Oto servis alanları, fabrikalar ve bakım istasyonlarında da bu boya türünün yaygın olarak kullanıldığını görürüz. 

Yol Çizgi Boyası Özellikleri Nelerdir?

Yol çizgi boyası özellikleri arasında ilk sırada yüksek yapışma gücü ve aşınmaya karşı dayanıklılığı gelir. Bunların haricinde;

• Hızlı kuruma özelliği

• Esnek oluşu

• Mat bir görünümü olması

• Zaman içinde renginde solma olmaması

• Aydınlanma faktörünün gece görüşünü kolaylaştıracak derecede yüksek oluşu, yol çizgi boyalarının özellikleri arasındadır. 

Yol çizgi boyası sürüldüğü yere anında yapışır. Sistemin kimyasal ve fiziki dayanımı maksimum seviyededir. Dayanıklılık özelliği yüksek olduğundan kalıcılığını çok uzun süre muhafaza eden avantajlı bir sistemdir. 

Yol Çizgi Boyası Nasıl Uygulanır?

Yol çizgi boyası uygulama profesyonellik gerektirir. Ürün içeriği itibariyle avantajlı olsa da, üretim ve işçilik kalitesi uzun süreli kullanımında çok büyük rol oynamaktadır. Yol çizgi boyası öncelikle uygulama yerinde yapılacak değerlendirmeler sonrasında bir şablon hazırlanarak ilk aşama başlatılır. Çeşitli aparatlar yardımıyla yapılacak uygulama, yüzey hazırlandıktan sonra gerçekleştirilir ki işaretleme başarılı şekilde tamamlanabilsin. 

Erka trafik uzman çalışanları, yol çizgi boya uygulaması için öncelikle yağ, toz, kir ve diğer tüm pisliklerden arındırır. Islak ya da nemli yüzeye uygulama yapılamaz. Bu nedenle yüzeyin kuru ve nemsiz olması gerekir. 15-30 derece arası sıcaklıklar, yol çizgi boyası için en ideal sıcaklıklardır. Eğer uygulama fırça ya da rulo ile yapılacaksa, iki kat boya sürülür. İkinci kat sürülmeden önce beş dakika kadar beklenir. 2. katın uygulanmasından sonra 15 dakika gibi bir sürede kuruyan boya, trafiğin olumsuz etkilerine karşı uzun yıllar dayanıklılık gösterecek şekilde kullanıma başlanabilir.

Yol Çizgi Boyası Hizmeti

Ankara yol çizgi boyası bileşeni dolayısıyla özel bir boya türüdür. Ancak bu boya türünden amaca yönelik olarak faydalanabilmek için üretiminin kaliteli şekilde yapılması ve ayrıca profesyonel şekilde istenen alana uygulanması gerekir. 

Uzun yıllardır yol çizgi boyaları üzerine hizmet veren Erka Trafik, en kaliteli markaların nitelikli yol çizgi boya seçeneklerini, istenen alana istenen renkte ve amaca yönelik olacak şekilde uygular. Eğer ihtiyacınız varsa, Ankara yol çizgi boyası üzerine renk, kalite ve fiyat konusunda avantajlı çözümlerimizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

1