Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Erka Trafik, kullanışlı ve yüksek dayanıklılığa sahip Ankara epoksi zemin kaplama uygulamalarıyla müşterilerinin karşısına çıkıyor. Epoksi zemin kaplama uygulamalarında kullanılan malzemeler çok dayanıklıdır. Dayanıklı plastik malzemelerden üretildikleri için hem suya hem de aside karşı da yüksek direnç gösteriyor. Kullanılan zemini dış etkenlere karşı koruyan bir özelliğe de sahiptir.

Epoksi zemin kaplama uygulamaları, yüksek kimyasal direnciyle de dikkat çekiyor. Birden çok reçine gruplarından oluşan farklı epoksi malzemelerinin çok güçlü özellikleri vardır. Özellikle epoksinin zemin kaplaması şeklinde kullanılmasının en önemli sebebi; kimyasal ve fiziksel oluşumları betonun üzerinden yok etmesidir. Kesintisiz, estetik bir yüzey elde etmeyi sağlar. Epoksi zemin kaplama aynı zamanda çevreye insan sağlığına da çok duyarlıdır.

 

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

 

Ankara epoksi zemin kaplama uygulamalarının ana malzemesi, reçinedir. Bu malzemenin hem tutuş gücü yüksek hem de dayanıklıdır. Birden çok ürün çeşitliliğinden oluştuğu için kullanım alanı da geniştir. Ev ve endüstriyel iş yerlerinde kullanılan epoksi zemin kaplama uygulamaları şu ürünlerden oluşuyor;

 • Self-levelling
 • Üç boyutlu
 • Parlak kabuk görünümlü
 • Pigmentli
 • Metalik
 • Şeffaf

Sıralanan epoksi zemin kaplama ürünleri, kullanım alanlarına göre değişiyor. Epoksi zemin kaplama ürünlerinin kendine has bir özelliği vardır. Bu ürünler, ısıya karşı termal direnç gösterir. Kullanımı kolay bu uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Çünkü kısa sürede donabiliyor. Sıvı halden katı hale geçtiği için kötü görüntüye sebep olur. Sertleşirken büzüşmesi de alanın kötü görünmesine neden olur. Tüm belirttiğimiz bu hususlardan dolayı mutlaka uzman kişilere başvurulması gerekiyor. Kusursuz bir görünüm için Erka Trafik ile iletişime geçerek profesyonel şekilde hizmet alabilirsiniz. Uzman ekip öncelikle alanı kontrol ederek uygulamaya hazır hale getirir. Akabinde uygulamaya geçerek alanın şık ve parlak görünmesini sağlar.

 

Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

 

Epoksi zemin kaplama uygulaması için şu adımların takip edilmesi gerekiyor;

 • İlk olarak zemin temizlenir, düzgün hale getirilir ve gerektiği takdirde onarılır.
 • Epoksi sertleştirici ve reçinesi doğru oranlarda karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir.
 • Epoksi karışımı ilk olarak zemine dökülür. Bir spatula ya da ruloyla zemine doğru şekilde yayılır.
 • Epoksi zemine döküldükten sonra hava kabarcıkları oluşabilir. Bu hava kabarcıkları, rulo ya da iğneyle dikkatli şekilde çıkarılmalıdır.
 • Epoksi zemin kaplama malzemeleri alana uygulandıktan sonra kurumaya bırakılır. Belirli süre kuruması beklenir. Kuruduktan sonra alan kullanıma açılır.

 

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

 

Ankara epoksi zemin kaplama uygulamalarının fiyatlarını belirleyen birçok farklı etken vardır. Özellikle fiyatlar, alan ve kullanılan malzemelere göre değişiyor. Aynı zamanda kullanım amacı da fiyatı etkilemektedir. Uygulanacak alanın büyüklüğü ve küçüklüğü, ürünlerin ne kadar kullanılacağını belirler. Bu durum, ürünün mililitresine göre belirlenmektedir. Malzemelerin mililitresi arttıkça performansları da yükselir. Ayrıca iş yeriyle evlerdeki epoksi zemin kaplamalar aynı değildir. Bu durumda fiyatı önemli ölçüde etkiliyor.

Günümüzde zemin kaplamalarda en çok kullanılan epoksi ürünleri, zengin içeriklerden oluşuyor. Yalnız zengin içerikli epoksi ürünlerden tam verim alınabilmesi uygulanırken miktarının çok iyi belirlenmesi gerekiyor. Çünkü yapışkan özelliklere sahip olduğundan dolayı doğru miktarda kullanılmadığında alanda kötü görüntüye sebep olur.

Hızlı donduğu ve sertleştiği içinde fazla kullanımdan kaynaklı kötü görüntünün düzeltilmesi zorlaşır. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurularak uzman ekibimiz öncelikle zemin etüdü hemen akabinde de kullanılacak malzemelerin miktarını ayarlar. Bakımı ve temizliği kolay olan epoksi ürünler, leke tutmayan antibakteriyel özelliğe de sahiptir.

Kimyasal maddelerin yanı sıra fiziksel darbelere de dayanıklı olduğu için üzerinden çok ağır iş makineleri dahi geçse zemin bozulmaz. Uygulama süresi kısa olduğundan dolayı zemin hemen kullanıma açılabilir. Erka Trafik ile iletişime geçerek epoksi zemin kaplama ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Epoksi zemin kaplamayla ilgili sıkça sorulan sorular şöyle sıralanabilir:

 

 1. Epoksi Zemin Kaplama Kullanışlı mı?

Epoksi zemin kaplama uzun yıllar kullanıldığı için kullanışlı bir uygulamadır.

 

 1. Epoksi Zemin Kaplama Kaç Yıl Dayanır?

Epoksi zemin kaplama ortalama 10 yıl alanda kalır.

 

 1. Epoksi Zemin Kaplama Güneşe Dayanıklı mı?

Epoksi zemin kaplama, güçlendirilerek döşendiğinden dolayı uzun zaman güneş ışınlarına dayanır.

1