Fabrika Yol Boyama

Fabrika Yol Boyama

Erka Trafik deneyimli personelleriyle fabrikalarda çalışma düzenini sağlamak amacıyla fabrika yol boyama hizmetleri sunuyor. Bu hizmet sayesinde fabrikalarda trafik yönetimi düzenli şekilde sağlanıyor. İş alanları doğru şekilde belirtilmektedir. Fabrikalardaki verimliliğin ve güvenliğin sağlanması noktasında yol boyama hizmetleri önemli rol oynuyor. 

Fabrikalardaki yollar boyanarak hem yaya hem de araç trafiği güvenle ilerler. Boya uygulamaları, yüksek görünürlük sağlıyor. Yol boyama çalışmaları; siyah, sarı, beyaz gibi renklerle yapılmaktadır. Müşteri talepleri doğrultusunda bu renkler dışında başka renklerle de çalışmalar yapılabiliyor. Boyalarla gerçekleştirilen çizgilerin kullanım ömrü uzundur. Fabrikalardaki çalışma alanları, malzeme giriş-çıkış, forklift yolları ve yaya yürüme yolları için çizgi uygulamaları yapılmaktadır. 

Fabrika Yaya Yol Çizgi Boyama Uygulamaları

Fabrikalar hareketli ekipmanlar ve yoğun çalışma alanlarıyla doludur. Dolayısıyla iş ve işçi güvenliği riski çok yüksektir. Bu riskin minimuma indirilmesi için Erka Trafik tarafından fabrika yol boyama uygulamaları sayesinde yayalar için güvenli alan oluşturuluyor. Fabrika yaya yol çizgi boyama uygulamaları avantajları şöyle sıralanabilir;

- Fabrika içinde belirli rotalar oluşturarak işçilerin tehlikesiz şekilde dolaşabilecekleri alanları belirler. İşçiler için yasak olan bölgelerde çizgi boyama uygulamalarıyla belirtilir. İş yeri verimliliği ve üretkenliğin artırılması noktasında etkin rol oynuyor. 
- Ekipman ve malzemelerin doğru şekilde yerleştirilmesini sağlar. 
- Müşterilere kaliteli ve güvenli hizmet sunar. Müşteriler, çalışanlar ve ziyaretçiler için güvenli ortam oluşturarak kurumsal imajın tasarlanmasını sağlar. Yaya yolları, iş güvenliği standartlarına uygun olarak çizildiği takdirde fabrikanın itibarını üst düzeye çıkartır. 
- İşçiler, yol çizgilerine bakarak güvenle hareket edecekleri noktaları daha iyi kavrarlar. 
- Mevzuattaki belirtilen iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak tasarlanan yıl çizgileri sayesinde denetimlerde problem yaşanmaz. 
- Yaya yol çizgileri ve araç yolları belirlenerek hem işçiler hem de araçlar için güvenli alanlar oluşturulmuş olunur. Çünkü çarpışmalar ve kazalar minimuma iner. Aynı zamanda acil durumlarda tahliye edilecek yollarda hızlıca bulunur. 

Fabrika İş Güvenliği Yol Çizgi Boyama Uygulamaları

Fabrika iş güvenliği yol çizgi boyama hizmetleri sayesinde işçilerin alanlarının sınırları belirlenir. İşçiler, çizgilere bakarak girmeleri yasak olan yerlerden uzaklaşırlar. Fabrika iş güvenliği yol çizgi boyamaları, dayanıklı ve çevre/insan sağlığına uygun içeriklerden oluşuyor. Yıpranma, aşınma vb. durumlarda dahi kolay kolay yüzeyden çıkmaz. 

Fabrika yol boyama çalışmalarıyla çevre iş güvenlik çizgileri de belirlenir. Çevre iş güvenlik çizgileri, fabrikalardaki araçların güvenli bir güzergahta hareket etmelerini sağlıyor. Çevre iş güvenlik yol çizgi boyama uygulamalarıyla şu alanlar belirlenir;

- İş yeri yürüyüş yolları
- Park alanları
- Araç yolları

Aynı zamanda çevre iş güvenlik yol çizgi boyama uygulamalarıyla yayalar ve iş yeri arasındaki mesafede belirlenmektedir. Erka Trafik ile iletişime geçerek iş güvenliğinin sağlanması için hayati öneme sahip olan fabrika yol boyama hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

1