Karayolları Yol Çizgi Boyası

Karayolları Yol Çizgi Boyası

Karayolları yol çizgi boyası karayollarının üzerinde trafiği düzenlemek amacıyla kullanılır. Bu çizgileri oluşturan boyalar, hava şartlarından etkilenmez. Kış aylarında kar, yağmur ve sert rüzgarların yanı sıra araçlarında bu çizgileri silmemesi adına kaliteli şekilde üretilmektedir. Yaz aylarında aşırı sıcak havalarda yol olmaması, buharlaşmaması da önemlidir. Tüm bu beklentileri karşılayan karayolları yol çizgi boyası, kalın olarak sürülür ve çabuk kurur.

Tüm hava şartlarına uygun şekilde imal edildiği için, boyanın uygulanan asfalt üzerinde rengini değiştirmez. Bunun yanı sıra karayolları çizgi boyası, yağ mazot gibi durumlardan etkilenmez, güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı direnç gösterir.

Karayolları Yol Çizgi Boyası Avantajları

Karayolları yol çizgi boyası, asfalt yanındaki epoksi ve beton kaplı tüm yüzeyler üzerinde kullanılabilir. Aynı zamanda fırça veya pistole ile rahatlıkla uygulanabilir. Bu boyalar aşınma direncine sahiplerdir. Yapışma özellikleri de en üst seviyede olacaktır. Asfalt boyası veya karayolları boyası kimyasallara karşı yüksek oranda direnç gösterir. Bu boyaların en büyük özelliği de son derece hızlı şekilde kurumasıdır. Bu sayede uygulanan otoyollarda trafiği etkileme durumu oldukça azdır. Bu özelliklerin yanı sıra, geceleri de boyalar çok rahat bir şekilde fark edilecek şekilde hazırlanabilir.

Karayolları Yol Çizgi Boyası Nasıl Uygulanır?

Yüzeye ve çizgiye bağlı olarak uygulanan karayolları yol çizgi boyası, genellikle yol çizgi makineleri ile uygulanırlar. Araçlar tarafından kullanılan park yerleri, yaya kaldırımları ve aynı zamanda fabrika gibi farklı alanlarda kullanımlarda aynı yöntemlerle uygulanır. Silinmeyen yol boyası sayesinde yolda uyulması gereken tüm kurallar bildirilir. Böylece daha güvenli bir sürüş deneyimi elde edilmektedir. Karayolları yol çizgi uygulaması, yapışma gücü yüksek, mekanik sürtünmelere ve kimyasallara karşı dirençli olmasıyla öne çıkmaktadır.

Karayolları Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Karayolları yol çizgi boyası fiyatları genellikle içeriği, miktarı gibi nedenlerden dolayı geniş bir fiyat aralığında dağılım göstermektedir. Yol çizgi boyalarını etkileyen miktarlar şu şekilde özetlenebilir,

  • Yol çizgi boyaları içeriği, miktarı gibi nedenlerden dolayı geniş bir fiyat aralığında değişir.
  • Boya fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de boyanın içindeki kimyasal bileşen ve oranlarıdır.
  • Satın alınacak boyanın miktarı, yol çizgi boyasını etkileyen faktörler arasındadır. Geniş alanlarda uygulanmak üzere 20 kilo gibi miktarlarda satışa sunulabilir. Bunun dışında 1,5 – 3,5 kilo gibi ürünler farklı fiyat aralığında sunulur.
  • Karayolları çizgi boya fiyatları genel yapıları, dayanıklı olması gibi özelliklerle ev boyalarından daha kalıcı ve farklıdır. Bu nedenle ev tipi boyalara oranla daha yüksek aralıklıdır.

Genel olarak karayolları yol çizgi uygulaması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yol çizgi boyaları karayollarına özel şekilde üretilir. Hızlı kuruması, seneler boyu bozulmadan kullanım sağlaması, yol yönlendirmeleri, şeritler ve daha birçoğu için etkili uygulamalardır.

1