Şarj İstasyonu Çizgi Boyama

Şarj İstasyonu Çizgi Boyama

Erka Trafik, elektrikli araçların şarjının dolmasını sağlayan istasyonlar için şarj istasyonu çizgi boyama hizmetleri sunuyor. Son dönemde elektrikli araç kullanımının artmasıyla bağlantılı olarak şarj istasyonlarına ihtiyaçta arttı. Dolayısıyla bu ihtiyaçların sonucunda şarj istasyonlarının kolayca bulunmasını sağlayacak çizgi boyama hizmetleri ortaya çıktı. 

Şarj istasyon çizgileri sayesinde istasyonların etkinliği artar. Aynı zamanda şarj işlemlerinin düzenli gerçekleşmesi açısından da hayati önem taşıyor. İstasyonlardaki çizgi boyamalarla gerçekleşen işaretlemeler, elektrikli araç sürücülerini şarj noktalarına yönlendirmektedir. Şarj istasyonlarındaki trafiği düzenleyerek elektrikli araç sürücülerinin kaza yapma olasılığını minimuma indirir. Şarj istasyonu çizgileri, özel içerik ve yöntemlerle hazırlanan boyalarla uygulanmaktadır. Sertleşme özelliğine sahip olan boyalar; aşınma, solma, yıpranma ve çizilmelere karşı çok dayanıklıdır. 

Şarj İstasyonu Çizgi Boyama Avantajları Nelerdir?

Erka Trafik ile iletişime geçerek şarj istasyonu çizgi boyama hizmetleriyle ilgili şu avantajların sahibi olabilirsiniz;

•    Şarj istasyonu çizgileri, istasyonun çevresinde yer alan trafik akışını düzenlemeyi sağlar. 
•    Çizgiler sayesinde elektrikli araç sahipleri şarj noktalarını kolayca bulur. 
•    Şarj istasyonlarının olduğu alanı belirten uygulamalardır. 
•    Şarj istasyonu çizgileri, şarj noktalarının hem verimli hem de etkin kullanılmasında önemli rol oynuyor. 

Şarj istasyonlarına uygulanan çizgi boyamalar, istasyon ve alanların nasıl kullanıldığı hakkında araç sahiplerini bilgilendirir. Trafik yönetmeliklerine uygun olarak alanlara uygulanmaları gerekiyor. Çizgilerin doğru şekilde uygulanması kaza gibi olumsuz durumları önler. Aynı zamanda elektrikli araç sürücülerinin yanlış yere sapmasının da önüne geçer. Tüm bunların yanı sıra istasyonların kullanımıyla ilgili sürücülerin yanlış bilgi edinmesini de engeller. 

Şarj İstasyonu Çizgi Boyama Nasıl Yapılır?

Şarj istasyonu çizgi boyama işlemlerinde ilk olarak alan değerlendirilir. Şarj istasyonlarının nerede olduğu dikkate alınarak hangi bölgelerinin işaretleneceğine karar verilir. Boyama uygulamalarıyla hangi işaretlerin yapılacağı ve renklerin kullanılacağı da belirlenir. Uygulama aşamasına geçmeden önce alanda toz, kir gibi oluşumlar varsa temizlenir. Çizgi boyama yapılacak alan düz hale getirilir. Boyama işlemlerinde boya makinesi, fırça, sprey ve rulo kullanılır. 

Genel olarak elektrikli araçlar ve şarj istasyonları çevre dostu olarak nitelendirildiği için çizgi boyama işlemlerinde de yeşil renk kullanılmaktadır. Şarj istasyonlarında çizgi boyamalar, özel makinelerle yapılmaktadır. Boyama işlemleri, işaretleme ya da şerit şeklinde alana uygulanır. 

İşaretleme ve çizgilerin net görünmesi çok önemlidir. Düzgün şekilde çizilmeleri de hayati önem taşıyor. Şarj istasyonlarının fark edilebilirliğinin artırılması için işaret ve sembollerden yararlanılır. Elektrikli araç şarj istasyonlarına uygulanan çizgi boyamalara düzenli aralıklarla bakım yapılmalıdır. Çizgilerde solma, hasar gibi durumlar görülürse hemen yenilenmeleri gerekiyor. En son boyama işlemi bittikten sonra alan tinerle temizlenerek yeniden kullanılabilir hale getirilir. Erka Trafik tarafından şarj istasyonu çizgi boyama uygulamaları hem kapalı hem de açık istasyonlara uygulanabiliyor. Elektrikli araç şarj istasyonlarında olması gereken çizgi boyama uygulamalarıyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

1