Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Yol çizgi boyası; araç sürülerinin ve yayaların trafikte karşılaştıkları uygulamalardır. Yol çizgi boyası sayesinde trafik sağlıklı ilerler.  Yol çizgi boyaları içerisinde özel bileşenler vardır. Bu bileşenler sayesinde yol çizgi boyaları uzun süre yüzeyde kalır.

Trafik insan yaşamı için çok önemlidir. Trafikte bazı hususlara dikkat edilmediği takdirde ortaya çok büyük problemler çıkabiliyor. İnsan yaşamını etkileyen kazaların önlenmesi açısından yol çizgi boyalarının mutlaka uygulanması gerekiyor. Kısa sürede uygulanabilen yol çizgi boyaları sadece şehirler içi ve şehirlerarası yollarda uygulanmaz. Otopark, havaalanı pistleri gibi pek yerde de yol çizgi boyası çeşitleriyle karşılaşmak mümkündür.

Yol Çizgi Boyası Çeşitleri

Yol çizgi boyası çeşitleri sayesinde trafikte kendinizi daha güvende hissedebileceksiniz. Trafikte yayalar ve araçlar arasındaki düzeni sağlamada önemli rol oynuyor. Yol çizgi boyaları ile yazılı ve işaretli şekilde uyarılar tasarlanmıştır. Yol işaretlerinin tümü farklı anlamlardan oluşur. Yol çizgi boyası çeşitleri;

  • Hız limiti,
  • Radar,
  • Dikkat yaban hayvanı çıkabilir,
  • Yön,
  • Dur,
  • Azami hız,
  • Özürlü sürücüler için park yeri gibi pek çok kuraldan oluşuyor.

Yol çizgi boyama uygulamaları için çoğunlukla; soğuk yol çizgi boyası kullanılmaktadır.  Yüksek performansa sahip bu uygulamanın kalıcılık süresi çok uzundur. Yaya ve araç sürücüleri için trafik akışında farkındalık yaratır. Mat görünümlü bu boya türü havasızdır. Püskürtme tekniğiyle alana uygulanır. Aşınma, sürtünmelere çok dayanıklıdır. Hemen kurur ve kimyasallara karşıda çok etkilidir.

Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Yol çizgi boyası fiyatları; boyanın türü ve miktarına göre değişiyor. Özellikle boyanın içerisindeki kimyasal maddeler fiyatına direkt etki etmektedir. Ayrıca boya miktarı da fiyatı etkiler. Geniş alanlara daha çok miktarda boya gider. Yalnız bazı boyaların içeriği çok güçlü olduğu için çok alan dahi az boyayla boyanabilir. Boyadan verim alınıp alınmaması kalitesine bağlı olarak değişiyor.

Yol çizgi boyası fiyatları konusunu etkileyen diğer bir faktörse boyanın yanında kullanılan ek ürünlerdir. Ek ürünlerin; miktarı, fiyatı gibi unsurlarda yol çizgi boyası fiyatına etki eder. Yol çizgi boyalarda birçok test yapılarak sonrasında tüketiciye sunulur. Erka Trafik, müşterileri için özel bileşenlerle hazırlanan boyaların satışını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda profesyonel ekibiyle yol çizgi boyası uygulaması da yapıyor.

1