Yol Çizgi Boyası Hizmetleri Ankara

Yol Çizgi Boyası Hizmetleri Ankara

Yol çizgi boyası Ankara bölgesinde hizmet vermektedir. Yol çizgi boyaları, trafik işaretlemeleri için kullanılır. İçerisindeki özel bileşenleri sayesinde uygulamaların yapıldığı alanlarda uzun süre kalmak üzere tasarlanan, kolaylıkla yıpranmayan, görüş üstünlüğü sağlamak için üretilir. İki farklı şekilde bulunmaktadır. Bunlardan biri kauçuk modifiyeli alkid esaslı ve MMA akrilik esaslı, su bazlı olmak üzere farklı formüllerde üretilir. Yol çizgi boyası açık ve kapalı alanlarda, yatay, düşey trafik işaretlemelerinde sıklıkla kullanılır.

Yol Çizgi Boyası Çeşitleri

Yol çizgi boyası çeşitleri 5 farklı şekilde incelenebilir. Bunlardan biri, yani tek kompenantlı yol çizgi boyaları en sık kullanılanlarıdır. Kendi içerisinde MMA akrilik esaslı, kauçuk modifiyeli alkid esaslı, su bazlı yol çizgi boyaları olmak üzere çeşitlere ayrılır. Tek kompenantlı olarak adlandırılması, içinde tek bir bileşen olmasından kaynaklanır. Uygulanmış olduğu yüzeylerde uzun süre dayanabilir. Kuruması ise boya içinde yer alan çözücünün buharlaşmasıyla meydana gelir. Soğuk yol boyası olarak da adlandırılmaktadır. Bunun dışında yol çizgi boyası çeşitleri şu şekildedir,

  • Çift kompenantlı yol çizgi boyaları, serme çift kompenantlı, profil atlama çift kompenantlı yol çizgi boyasına göre çeşitlere ayrılır. İkinci bileşeni kompenant olduğu için bu şekilde adlandırılır. Daha yüksek film tabakası elde edilmesi amaçlı olarak kullanılır.
  • Üç kompenantlı yol çizgi boyaları, kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Bu yol boyası çeşidi ise soğuk yol çizgi boyasının uygulama kolaylığını sağlar.
  • Termoplastik yol çizgi boyaları, kendi içinde sprey, serme, extrude olmak üzere ayrılır. 180 ila 220 değerleri arasında eritildikten sonra uygun araçlarla yol yüzeyine uygulanır.
  • Cam küreciği, kendi içinde silan, silikon ve premiz kaplı olarak ayrılır. Yol çizgi boyalarının tamamlayıcı ürünleri arasındadır. Çizgilerin karanlıkta görünür olmasını sağlamak adına boya içine katılır.

Neden Yol Çizgi Boyası Kullanılır?

Ankara yol çizgi boyası hizmetleriyle yüksek kalitede bulacağınız boyalarla yol çizgilerinizi halledebilirsiniz. Yol çizgi boyaları trafiğin düzenlemesi, yasaklama ve kısıtlamaların belirtilmesi, yolu kullanan kişilere rehberlik edebilmesi amacıyla yol yüzerine çizilen oklar, çizgiler, yazılar ve sembollerden oluşur. Kullanım amacı ve ekonomik maliyetlere göre farklı tip uygulama çözümleri sunulmaktadır. Bu boyalar her türlü şehir içi ve şehirlerarası yolun, otoparkların ve diğer tüm alanların çizilmesi için kullanılır. Bunun dışında yaya geçitleri, dur çizgileri ve yavaşlama uyarı çizgileri için ideal bir çözüm olacaktır.

Ankara Yol Çizgi Boyası

Profesyonel yol çizgi firmaları trafik güvenliği alanında faaliyet göstermek adına hizmet sağlar. Kullanılan tüm boyalar birinci sınıftır. Bu sayede sektörde tanınan bir hizmet haline gelmiştir. Yatay ve düşey trafik işaretlerinin trafik güvenliğindeki öneminin bilincinde olarak yüksek kalite boya ekipmanları 7/24 satışa sunulmaktadır. Yani sektörde kaliteli ve yüksek performanslı olan yol çizgi boyaları kullanılabilir ve uygun fiyatlarla birlikte bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

1