Ankara Yol Çizgileri

Ankara Yol Çizgileri

Erka Trafik, yollarda güvenli sürüş alanları için Ankara yol çizgileri hizmetleri ile müşterilerinin karşısına çıkıyor. Otoyolların temel ögesi olan trafik işaret ve işaretleri, yol çizgilerini kapsıyor. Yol çizgileri; otoban, karayolları ve şehirlerarası güzergahlarda seyrin devam etmesi, geçiş üstünlüğü, yol hakkı gibi unsurları belirtiyor. 

Yol çizgileri, trafik yönetmeliğine uygun olarak çizilir. Trafik işaretlerinden oluşan bu çalışmalar, araç sürücüleri ve yayalara rehber ederek kazaların önüne geçmeyi amaçlıyor. Yol çizgilerinin her biri, farklı sürüş tekniklerini temsil ediyor. Güvenli seyahat etme noktasında etkin rol oynayan yol çizgileri tasarlanırken otoyol özellikleri dikkate alınır. Aynı zamanda araç yolunun şeritlere ayrılmasını da sağlayan bir uygulamadır. 

Ankara Yol Çizgileri Avantajları Nelerdir?

Ankara yol çizgileri avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • - Yönetmeliğe Uygunluk : Erka Trafik bünyesindeki uzman ekip, yönetmeliğe uygun olarak yol çizgi çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu sayede firmanızın ceza alma gibi durumlarının önüne geçilir. Yönerge ve gerekli tüm değişiklikler konusunda güncel hareket ederler. Çizgi uygulamaları hem güvenlik standartlarına uygun hem de yasaldır. Sürücü ve yayalara özel güvenli yollar oluşturulur. 
  • - Gece Görünürlüğü Artırma : Yolların gece ve zorlu hava koşullarında görünür olması hem sürücülerin hem de yayaların güvenliği açısından çok önemlidir. Firmamız geceleri ve zorlu hava koşullarında yolun görünürlüğünün artırılması için son teknolojik yöntemler ve ekipmanlar kullanıyor. Yol çizgilerinin ışık çok düşükken dahi görünür olması için reflektif boncuk ve retroreflektif boyalardan yararlanılıyor. Retroreflektif boya ve reflektif boncuklar, en zor koşullarda sürücülere güvenli sürüş deneyimi yaşatıyor. Genel yol güvenliğini üst düzeye çıkaran bu uygulamalar sayesinde kaza yapma olasılığı minimuma iniyor. 
  • - Trafik Akışını Kolaylaştırma : Ankara yol çizgileri, trafik akışını kolaylaştırmaktadır. Yol çizgileri, tutarlı ve tam tanımlanan işaretlerden oluşur. Yaya geçitleri, kesik çizgiler, oklar vb. yollardaki tüm çizgilerin tasarımı gerçekleştiriliyor. Sürücüler yol çizgilerini takip edip ona göre güvenle yol alabilir. Yol çizgileri, yolların düzenini sağlayarak kaza gibi durumların riskini önemli ölçüde azaltıyor. Sürücülerin güvenli sürüş alışkanlarının gelişmesinde etkin rol oynuyor. 
  • - Yenilikçi Teknolojileri Kullanma : Erka Trafik, yol çizgilerinde yenilikçi teknolojilerden yararlanarak insan hatalarının önüne geçiyor. Örneğin, lazer güdümlü sistemlerden oluşan otomatik yol işaretleme makineleri sayesinde işaretlemelerin yapıldığı çizgiler, trafik yönetmeliğine uygundur. Akıllı yol işaretleme teknolojileri sayesindeyse dinamik şerit ve hız sınırları yönetimi gibi önemli değişen trafik şartları uyumlu hale geliyor. 
  •  

Ankara Yol Çizgileri Boyama Çeşitleri

Ankara yol çizgileri farklı boya çeşitleriyle alanlara uygulanıyor. Yol çizgilerinin tasarlandığı boya türleri, soğuk yol çizgi boyası ve termoplastik yol çizgi boyalarıdır. Soğuk yol çizgi boyası ve termoplastik yol çizgi boyaları, asfalt boyası şeklinde otoyollara uygulanıyor. 

Soğuk yol çizgi boyaları kendi içinde üçe ayrılıyor. Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • - Akrilik soğuk boya
  • - Çift kompenantlı soğuk boyalar
  • - Klor kauçuk soğuk boyalar
  •  

Erka Trafik tarafından yukarıda sıralanan boya türleriyle uygulanan Ankara yol çizgileri, aşınma, solma vb. durumlara karşı çok dayanıklıdır. 

1