Karayolları Çizgi Boyası

Karayolları Çizgi Boyası

Erka Trafik, karayolları çizgi boyası çalışmalarıyla trafik düzenini sağlıyor. Trafikte işaretler, yazılı ve sözlü ifadelere kıyasla daha çok etkilidir. Trafik işaretleri, çizgi boyalarıyla tasarlanarak somut hale gelir.

Karayolları çizgi boyası uygulamalarının etki oranı çok yüksektir. Trafik kurallarını en iyi şekilde ifade eden semboller olarak da nitelendirilebilir. Karayolları çizgileri asfalt üzerinde yer alır. Bu çizgilerde trafik kuralları tam anlamıyla anlatılır. Karayolları çizgileri, kalıcı ve dayanıklı olmalarıyla bilinir. Aynı zamanda en karanlık karanlık karayollarında dahi görünür niteliktedir. Karayolları çizgi boyası;

  • Yol hakkı kimin olduğu,
  • Geçiş üstünleri,
  • Seyrin devamı gibi unsurları ifade eder.

Karayolları çizgi boyası, yollara belirli kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır.

Karayolları Çizgi Boyası Yapımında Dikkat Edilecek Hususlar

Karayolları çizgi boyası konusunda Erka Trafik kaliteli ürünler kullanmaktadır. Karayolları çizgi boyalarını uygulanacak alana göre seçiyoruz. Yüksek sıcaklıkların ve nemin olduğu alanlarda boyanın hızlı kuruması adına su bazlı olanlar kullanılır. Kalıcılığı artırmak için çift komponentli boyalarda uygulanmaktadır.

Boyanın miktarı, boyanacak karayolunun boyutu doğrultusunda seçilir. Çok uzun karayollarını boyarken yol çizgi boya arabası kullanıyoruz. Rulo ve fırçalarla karayollarındaki çizgiler boyanmaz. Karayollarında genellikle beyaz çizgi boyaları kullanılır. Erka Trafik, kaliteli karayolları çizgi boyası kullanmaktadır. Firmamız karayollarındaki çizgi boyaları tasarlamanın yanı sıra bakım ve onarımını da yapıyor. Müşteri memnuniyetini ve yol güvenliğini ön planda tutmaktadır.

Karayolları Çizgi Boyası Özellikleri

Karayolları çizgileri boyası uygulamaları birçok özellikten oluşmaktadır. Karayolları çizgi boyası özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Yüksek örtücü niteliğe sahiptir,
  • Uzun ömürlü,
  • Dayanıklıdır,
  • UV dayanımı yüksek,

Kir, yağ, kuru toz vb. maddelerden yüzey arındırıldıktan sonra karayolları çizgi boyası uygulanır. Boyayı iyice karıştırıp homojen kıvama gelince yüzeye uyguluyoruz. Karayolları asfaltında çizgi boyaların kuruma süresi ortalama olarak 30 ve 50 dakikadır. Karayolları çizgi boyalarının gece görünürlüğünün çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Karayolları çizgi boyaları çok sıcak ve soğuklarda aynı zamanda nemli havalarda hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Bu boyalar aşınmaya karşı çok dirençli olmasıyla biliniyor. Karlı ve sulu alanlarda da dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Karayolları Çizgi Boyası Fiyatları

Karayolları çizgileri boyası uygulamaları fiyatları hem miktar hem de içerisindeki maddelerin çeşitliliğine göre belirleniyor. Karayolları çizgi boyasının fiyatını etkileyen en önemli unsur, kimyasal bileşenlerdir. Kimyasal bileşenlerin türü ve miktarı direkt fiyatı etkiliyor. Ayrıca karayolunun uzunluğu kullanılacak boya miktarını belirleyerek fiyatını ortaya çıkarır.

Karayolları çizgi boyaları, evlerde kullandığımız boya çeşitlerinden çok farklı yapıda oluşur. Farklılık dayanıklılık ve genel yapıyla alakalı bir durumdur. Karayolları çizgi boyalarının genel yapısı farklı şekilde tasarlanmıştır. Gece görünürlüğünün net olması için bu boya türlerinin içine cam kürecikleri koyulur. Cam kürecikleri boyanın maliyetini yükseltir. Erka Trafik, en uygun fiyatlarla karayolları çizgi boyalarını müşterilerine sunuyor.

1