Otopark Boyası

Otopark Boyası

Erka Trafik, otopark boyası uygulamaları ile araçların güvenliğini sağlıyor. Aynı zamanda otoparkların güvenliği içinde bu uygulamalar çok gereklidir.

Otopark çizgi boyası; günlük yaşamda karşımıza çok çıkıyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde sık karşılaşılan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Araçların park edildiği otoparklar, trafiğin çok olduğu alanlardır. Hafta sonu ve özel günlerde otoparklarda yer bulmak neredeyse imkansızdır. Otoparklarda trafiğin düzenlenmesi adına trafik mühendisleri ilkeleri kapsamında zemin üzerine boyalar yapılmaktadır. Erka Trafik, birçok yaşam alanının otoparkına boyalar yaparak oraların düzenini sağlıyor. Otopark boyalarını optimal şekilde yapıyoruz. Otoparklara boyama işlemini firmamız prosedürlerde belirtildiği şekilde yapmaktadır. Firmamızın otopark boyası uygulamalarından çok memnun kalacaksınız.

Otopark Boyası Özellikleri

Otopark boyası; aşınma dirençleri bakımından çok yüksektir. Mat görünümlü otopark boyaları, hava kurutma özellikli tasarlanmıştır. Hızlı kuruma özelliği uygulamayı çok değerli yapıyor. Hem beton hem de asfalt yüzeylere otopark çizgi boyası çok iyi yapışır. Otopark boyaları; sarı ve renklerden oluşmaktadır. Kentlerin birçok muhtelif alanlarındaki kapalı ve açık otoparklarına uygulanır.

Otopark boyalarının amacı dikkat çekmek olduğunu söyleyebiliriz. Otopark boyaları;

  • Kolon,
  • Yön işaretleri,
  • Duvar,
  • Engelli araçlarının park edildiği alanlarda çok kullanılır.

Otopark boyaları geceleri dahi net görünürler. İşaretlemeleri görünür kılmak için parlaklığının artırılması amaçlanmaktadır. Dayanıklılık anlamında da gerekli bir uygulama olduğunu belirtebiliriz. Estetik ve elastik yapısıyla dikkat çekmektedir. Solvent bazlı boya türlerinden olduğu için kalın yapılıdır. Otopark boyası türleri, yüzeylere hava girmesini engeller.

Otopark Boyası Nasıl Uygulanır?

Otopark boyası yapılmadan önce yüzey mutlaka hazırlanmalıdır. Otopark boyası uygulanmadan önce mutlaka asfalt ile beton üzerinde yer alan kirlerin solventle silinmesi gerekiyor. Silindikten sonra fırçalanması da çok önemlidir. Otopark boyalarını müşterilerimiz isterse tinerle inceltebiliyoruz.

Otopark boyaları kimyasal ve fiziksel tekniklerle yapılır. Uygulamadan çok kısa süre sonra otopark kullanılabilir. Otopark boyalarının geceleri görünmesinin nedeni, cam küreciklerinin dökülmesinden kaynaklıdır. Araba farlarının üzerine cam kürecikleri yansır. Böylelikle işaretler daha net görülmeye başlar. Otopark çizgisi boyası, otoparklarda yaşanan elektrik kesintileri sonrasında çok işe yarar. Çok karanlıkta dahi cam küreciklerinden dolayı otopark boyaları görülür.

Otopark Boyalarının Projelendirilmesi

Otopark boyası; havalimanı, alışveriş merkezleri vb. pek çok alanın otoparkında kullanılıyor. Otoparklardaki trafiğin düzenlenmesinde önemli rol oynuyor. Erka Trafik, otopark boyası hizmetlerini projelendirerek müşterilerine sunuyor. Otopark boyama uygulamaları projeleri ile ilgili net bilgi için Erka Trafik’le iletişime geçebilirsiniz.

Erka Trafik, otopark boyalarını uluslararası standartlara uygun şekilde yapıyor. Dünya standartlarına uygun otoparklar oluşturmak adına boyama işlemi gerçekleştiriyor. Otopark boyası uygulamaları, Türkiye yönetmeliklerine göre yapılmaktadır. Otopark boyalarını müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Soğuk ve çift kompenant boyalarla otoparkları boyuyoruz. Otopark boyaları;

  • Kauçuk duvar köşebentleri,
  • Reflektif buton,
  • Yönlendirme okları,

Metal stoper olarak yüzeylere uygulanıyor.

1