Otopark Duvar Tarama

Otopark Duvar Tarama

Erka Trafik, özel ve kamusal yerlerdeki otoparklarda araçların güvenli şekilde park edilmesi için otopark duvar tarama hizmetleri veriyor. Açık ve kapalı şekilde inşa edilen otoparklara araçların sorunsuz park edilmesi için duvar tarama olarak ifade edilen işaretlemeler yapılır. Bu işaretlemeler sayesinde otoparkta hem araç sürücüleri hem de yayalar dikkatli şekilde hareket eder. 

Otopark duvarlarına yapılan taramalar estetik görünümleriyle de dikkat çekmektedir. Otoparkların düzgün görünmesini sağlayan bu uygulama sayesinde trafik düzeni de sağlanmış olur. Böylelikle otoparklardaki trafik güvenliği üst düzeye çıkar. Aynı zamanda araçların park etme esnasındaki hamlelerini de kolaylaştırmaktadır. Duvarların alt ve üstü arasında farklı tonlarda yapılan tarama uygulamaların fark edilme ve görünürlük seviyesi çok yüksektir. Sürücüler ve yayalar hemen fark edip ona göre hareket ederler. 

Otopark Duvar Tarama Hizmetleri

Otopark duvar tarama işlemlerinde duvarın tamamı ya da yarısı boyanarak fark edilmeleri sağlanır. Duvar tarama işlemleri, dayanıklı ve yüzeyden kolay çıkmayan boyalarla uygulanır. Otoparktaki kazaların önüne geçip mal ve can kayıplarını engellemek amacıyla uygulanan duvar taramalarda tek ya da birden fazla renk kullanılır. 

Otopark duvar tarama işlemlerinde genellikle siyah ve sarı renkler kullanılır. Ancak otopark sahibinin isteği doğrultusunda farklı renklerden de yararlanılabilir. Otopark sahipleri talep ettiği takdirde duvarların köşesine plastik koruyucu da yapılabilir. Otopark duvar tarama hizmetlerinde şu boya türleri kullanılır;

  • - Soğuk yol çizgi boyası
  • - Akrilik yol çizgi boyası
  • - Epoksi boyalar
  • - Termoplastik yol çizgi boyaları
  • - Çift ve tek kompenantlı çizgi boyaları

Duvar taramalar; alanın durumuna göre fırça, makine ve ruloyla yapılmaktadır. 

Otopark Duvar Tarama Kriterleri

Otopark duvar tarama işlemlerinde bazı kriterler öne çıkıyor. Özellikle araçların alana sığabilmesi için ölçü konusuna çok dikkat edilmelidir. Aracın alana sığacağı şekilde ölçünün ayarlanmasının yanında yol kesimi ölçüleri de mutlaka dikkate alınmalıdır. Erka Trafik olarak otoparklara uygulanacak duvar tarama projelerini oluşturup sonrasında sizin onayınıza sunuyoruz. Siz onay verdiğiniz takdirde uygulama aşamasına geçilir. 

Duvar tarama uygulamalarında yönlendirme okları ve birçok işaretleme de yapılmaktadır. Yönlendirme okları sayesinde araçların nereye park edildiği daha kolay bulunur. 

Duvar tarama uygulamalarında boyama işlemleri, zeminden 1,20 metre yüksekliğe kadar yapılmaktadır. Böylelikle otopark güvenliği bakımından doğru görsel uyarıdır. Sürücüler, koltuktayken 1,20 metre yükseklikte boyanan duvarı fark edip ona göre bir önlem alabilirler. Duvar taramalardaki yönlendirme oklarıyla yol çizgileri arasında farklılık vardır. Genellikle siyah ve sarı renge boyanan duvarlar, estetik taleplere uygun olarak tavana kadar başka renklere de boyanabilir. Müşteri talepleri dikkate alınarak duvar taramalarda başka desenlerde kullanılabilir. Duvar taramalarda rampalardaki duvarlar, çavuş şeklinde boyanır. Otoparkta park yapılabilen ve yapılamayacak alanlar farklı işaretlemelerle gösterilir. Erka Trafik ile iletişime geçerek otopark duvar tarama hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

1